Teatr PINOKIO w spektaklu “Zaczarowany las”

Tym razem do naszego Przedszkola zawitał Teatr Lalek „Pinokio” z Nowego Sącza z przedstawieniem pt: „Zaczarowany las”. To baśniowa opowieść o naturze i jej urokach, a także o zagrożeniach dla przyrody, płynących ze świata nierozważnych ludzi, w tym wypadku 3 chłopców. Przybyli oni do lasu, aby miło spędzić dzień. Jednakże nie potrafili uszanować jego mieszkańców, robili wiele hałasu, śmiecili i łamali gałęzie. Zwierzęta tłumaczyły chłopcom, że należy szanować las i przyrodę. Niestety chłopcy nie zmienili swojego postępowania i Duch Lasu dał im nauczkę. Na szczęście pojawiła się złota rybka, która przemieniła chłopców. Bajka ta była cenną lekcją wychowawczą dla naszych Przedszkolaków. Motto płynące z treści brzmiało „ Żyj w zgodzie z naturą”.

Opracowała: Monika Skwira

Zdjęcia do pobrania po zalogowaniu  

slimak  slimak   slimak  slimak  slimak   slimak  slimak

Urodziny Oliwii – wszystkiego najlepszego

Zdjęcia do pobrania po zalogowaniu 

zabka zabka zabka zabka zabka zabka zabka

Wiosenna audycja muzyczna w Filharmonii Podkarpackiej

26 kwietnia Mali Ambasadorzy uczestniczyli w audycji muzycznej poświęconej tematyce wiosennej. Podczas spotkania mieli możliwość usłyszeć szereg piosenek o wiośnie, m.in. “Maszeruje wiosna”, “Idzie do nas wiosna” czy “Kwiatki, bratki i stokrotki”. Przedszkolaki dowiedziały się, co oznacza termin muzyka instrumentalna na przykładzie “Wiosny” A. Vivaldiego. Dzieci aktywnie uczestniczyły w audycji klaszcząc, śpiewając, chętni – grając na cajonie (czyt. kahonie). Poznały również elementy z jakich składa się gitara akustyczna.

Opracowała: Sylwia Moskal

Zdjęcia do pobrania po zalogowaniu 

slimak  slimak   slimak  slimak  slimak   slimak  slimak

Występ Szkoły Muzycznej Yamaha

Nasze przedszkole gościło przedstawicieli Szkoły Muzycznej Yamaha z audycją poświęconą tańcom. Profesjonali tancerze zaprezentowali dwie grupy tańców towarzyskich. Pierwsze z nich to tańce standardowe: walc wiedeński, argentyńskie tango, walc angielski. Druga grupa to tańce latyno-amerykańskie: samba, cha-cha, jive. Dzieci z zainteresowaniem oglądały występ, biorąc również udział w tańcach. Dowiedziały się wiele informacji o tańcach towarzyskich: strojach oraz fryzurach.

Opracowała: Joanna Jabłońska

Zdjęcia do pobrania po zalogowaniu 

zabka zabka zabka zabka zabka zabka zabka

I miejsce dla Kornela Kalczyńskiego w konkursie Eko-wprawki-zabawki

Kornel Kalczyński z grupy “Żabki” wziął udział w konkursie “Eko-wprawki-zabawki”, zorganizowanym w Odziale Fantazji w Millenium Hall. Wykonał on samodzielną pracę z odpadów pt; “Podwodny Świat”. Gratulujemy zwycięstwa.

Opracowała: Monika Skwira

Zdjęcia do pobrania po zalogowaniu 

slimak  slimak   slimak  slimak  slimak   slimak  slimak

Kolorowe fartuchy… Kucharze na start

FILM dozwolony do lat 7, 😀

Urodziny Wiktorii – wszystkiego najlepszego

Zdjęcia do pobrania po zalogowaniu 

zabka zabka zabka zabka zabka zabka zabka

Lekcja historii w Muzeum Okręgowym

Wtorkowa lekcja w Muzeum Okręgowym poświęcona była wyjaśnieniu dzieciom co to jest muzeum, jak należy się zachowywać i jakie osoby pracują w tym miejscu. Dzieci po uprzednim załozeniu rękawiczek miały okazję dotknąć eksponaty min. zbroje, drewniane miski, łyżki, z których korzystali ludzie w przeszłości. Ponadto kolorowały wazę,zaś na koniec spotkania każdy mógł poczuć się jak prawdziwy archeolog,szukając skarbów ukrytych w wazach wypełnionych piaskiem.

Opracowała Monika Skwira

Zdjęcia do pobrania po zalogowaniu 

slimak  slimak   slimak  slimak  slimak   slimak  slimak

Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki.

Wtorkowy poranek w naszym przedszkolu był inny niż zwykle. Tego dnia każdy przedszkolak miał możliwość samodzielnego przygotowania dla siebie wiosennego śniadania. Wykorzystując swoją wyobraźnię oraz dostępne produkty dzieci tworzyły kolorowe, smakowicie wyglądające kanapki. Znalazły się na nich m. in.: zielona sałata, pomidor, ogórek, papryka, szczypiorek, koperek, ser biały, ser żółty, jajko oraz wędlina. Podczas przygotowania posiłku Mali Ambasadorzy pamiętali o przestrzeganiu zasad higieny. Samodzielne przygotowanie kanapek miało na celu zachęcenie dzieci do spożywania bogatych w witaminy posiłków.

Opracowała Sylwia Moskal

Zdjęcia do pobrania po zalogowaniu 

zabka zabka zabka zabka zabka zabka zabka

Urodziny Kacperka – wszystkiego najlepszego

Zdjęcia do pobrania po zalogowaniu 

slimak  slimak   slimak  slimak  slimak   slimak  slimak

facebook google_plus YouTube

francja anglia

maly_ambasador_2015_zapisy