Teatrzyk Zielony Melonik z przedstawieniem pt. „Jajko Koko”

W dniu 20 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć w naszym Przedszkolu Teatrzyk Zielony Melonik z przedstawieniem pt. „Jajko Koko” – o przygodach rezolutnej Kurki Pstrokatki i jej przyjaciół. Podczas granej bajki Przedszkolaki dowiedziały się m. in.: kim jest aktor, czym różni się lalka od pacynki oraz co to scenografia. Dzieci aktywnie uczestniczyły w tworzeniu spektaklu poprzez tworzenie scenografii, doczepianie Kurze pogubionych piórek, czy przez recytacje wiersza: „Na straganie”.
Opracowała Sylwia Moskal

Zdjęcia do pobrania po zalogowaniu 

slimak  slimak  slimak  slimak  slimak   slimak

Chasse aux oeufs w Małym Ambasadorze

W dniu wczorajszym nasi Podopieczni uczestniczyli w „Polowaniu na jajka” – Wielkanocnej tradycji francuskiej. Francuska legenda głosi, iż dzwony kościelne, które w Wielki Czwartek poleciały do Rzymu, by oznajmić śmierć Jezusa, wracając o świcie w Wielką Niedzielę zrzuciły na ziemię czekoladowe jajka. Dlatego też dzieci w niedzielny poranek, szybko po wstaniu z łóżek, szukają czekoladowych niespodzianek w zakątkach mieszkań, domów lub ogródków. Przedszkolaki z niecierpliwością wyczekiwali na rozpoczęcie poszukiwań. Wspaniale poradzili sobie z odnajdywaniem słodkości, a uśmiech na ich buziach widniał przez cały dzień.
Opracowała Sylwia Moskal.

Zdjęcia do pobrania po zalogowaniu 

slimak  slimak  slimak ...

Audycja muzyczna YAMAHA

W czwartkowe południe Przedszkolaki uczestniczyły w audycji muzycznej YAMAHA. Goście spotkania był Pan Maciej, który prezentował grę na instrumentach dętych blaszanych: trąbce arabskiej,wentylowej, skrzydłowej, rogu myśliwskim i klarnecie. Chętne dzieci mogły zagrać na trąbkach. Audycja prowadzona była z humorem, wywoływała u dzieci uśmiech i wzbogaciła wiedzę dzieci o nowe informacje dotyczące instrumentów.
Opracowała: Joanna Jabłońska

Zdjęcia do pobrania po zalogowaniu

slimak  slimak  slimak  slimak  slimak   slimak

Muzyczna audycja w Filharmonii – kwiecień 2017

Nasze kwietniowe uczestnictwo w muzycznej audycji w Filharmonii ubarwione było pięknymi strojami prowadzących. Tym razem było to spotkanie z folklorem. Uczestnicy mogli podziwiać nie tylko różnorodność strojów, ale również prostotę i piękno, jakim wyróżnia się polska muzyka ludowa. Podczas tego spotkania Przedszkolaki poznały nie tylko stare zwyczaje i ludowe tradycje związane z folklorem, ale również poznały budowę cymbałów, skrzypiec i piękne brzmienia tych obu instrumentów.
Opracowała: Monika Skwira

Zdjęcia do pobrania po zalogowaniu 

zabka zabka zabka zabka zabka zabka